מה זה QE ומה באמת קורה בכלכלה העולמית? [הוובינר החודשי עם איתן]

אתם מוזמנים להשאיר שאלה או פידבק מתחת לסרטון! תודה רבה.

29 מחשבות על “מה זה QE ומה באמת קורה בכלכלה העולמית? [הוובינר החודשי עם איתן]”

 1. הי איתן,
  כמו תמיד, הרצאה מרתקת ומועברת באופן מעניין וייחודי רק לך.
  היה חסר לי מעט הסבר על המנגנון של ה-QE – מה העיקרון? כיצד הכלי עובד? ברמה שקצת מעבר למובן מאיליו
  האם היה תקדים לשימוש בכלי זה בעבר (מניח שבהיקפים נמוכים משמעותית)?
  הכיצד הוא משפיע כל כך על וולסטריט אם ברור לכולם שהדבר לא מחזיק מים?
  ומדוע כעת כאשר מצמצמים את הסם השוק לא מגיב בחדות?
  תודה

 2. תודה תודה תודה על הוובינר המחכים.
  מפה הבנתי כבר את כל עניין האג”ח הארוכות ושאין לי מה להתרגש אם כמה ימים יש ירידות.
  מאד אודה לך אם בבוא הזמן כשתחליט לצאת מ- 0841 תודיע לי במייל. פשוט סומכת עליך. כאילו אתה לוקח אותי יד ביד אתך למקום טוב יותר.
  שוב תודה לך ושבת נפלאה לך ולכל משפחתך.
  רוני

 3. הי איתן תודה על מצגת מקיפה וחשובה. עדיין אין סימנים של שבירה לכיוון כזה או אחר בשוק. נראה שהמגמה עדיין שוורית. כלומר הצפי הוא טיפוס ממשיך של המגמה החיובית למרות הקושי הכלכלי הציבורים שהולך ומחריף.
  עדיין לא ברור שוק הסחורות והזהב אשמח אם תכלול אותו בפעם הבאה.
  שבת שלום

 4. נושא האינטרנט הוא אירוע מכונן בעולם . כמו מלחמת עולם – רק שהפעם מדובר במלחמת עולם כלכלית ויהיו הצעות לפיתרון בעולם המערבי . יתגלו קשיים ביישום הרעיון באסיה הגדולה , רוסיה – פוטין ומדינות נוספות במפרץ הפרסי , מזרח אירופה . ארצות הברית אם תרצה תוך קביעת מועד החלפה , תהיה עם המטבע החזק בעולם לעוד הרבה שנים . כעת נוח לארה”ב ולתעשיה שלה כי יהיה לה דולר בשיעור חליפין נמוך . חוב חיצוני אמיתי אין לה . כל מקלטי המס והכסף הלא חוקי וחיסול בנקאי וכלכלי למדינה כמו שוויץ , סך הכסף הלא חוקי וכספים של תושבים ממדינות המפרץ הפרסי , ושאר כספים נוספים שאין צורך לציין את מקורותיהם בגיברלטר ובעוד מקלטי מס שונים בעולם המחכה לגאולה , יכסה בלי בעיה כל חוב לאומי שיווצר בעולם .

 5. גם בסין מבנה החינוך ומבנה האנשים זהה לחינוך האנושי באסיה . אין דמוקרטיה אמיתית , לפרט אין זכויות כמו במערב . לכן הם משקיעים מחוץ לאסיה . גם בסין יש סוג של שלטון – דומה ליאקוזה . לכן אסיה אינה דומה למערב .השינוי יקח מאות שנים . בסין אין מאזן אמיתי . כולל מאזנים של רואי חשבון .עובדה שסין מנסה לחבור לרוסיה , כדי להמשיך ולהוציא לעולם כולו נתונים לא אמיתיים .

 6. קראתי ואני מאמין שיש תכנית בין ראשי של כל הבנקים המרכזיים בכל אזורי העולם שתצא לפועל והיא החלפת המטבעות הקיימים בכל מדינה למטבע ממוספר ומסודר וממחושב כמו הביטקון . ואז ירד לטמיון התחייבות לכל הכסף שאינו כשר בכל מדינה – והתוצאה עושר מדהים לכל מדינה . ומי שחושב לעומק . יש פה פתרון מעניין .

 7. לאיתן שלום
  הצגה יפה אבל יש תופעה חדשה יחסית שאולי שווה להתייחס איליה ןעל השפעתה על המסחר. התופעה היא של האלגו טריידינג שהיא קניה ומכירה אוטומטית ע”י מחשבים ומהווה כיום שבעים אחוזים מנפח המסחר היומי. הערה בקשר לחובות אזי החובות של הבנקים וחובות מסופקים בארה”ב הם בגובה של כ-200 טריליון דולר שזו פצצה בפני עצמה.
  בתודה צבי

כתיבת תגובה