25 מחשבות על “"מהו טווח הזמן האידיאלי למימוש רווחים" עם איתן רותם, יום רביעי 4/3/15”

 1. איתן יקר.
  תודה . וובינר מאיר עינים.
  רוצה להתחיל להשתמש בקופסאות דרוואס.
  גלוי נאות. משתמשת בתוכנת ניתוח טכני של בורסה גרף. שם “בכלים המיוחדים” ,מוזכרים -קופסאות דרוואס. רק שאינני מבינה איך מתשמשים בהם.אפשרי עזרה ממך.
  גלוי נאות -אני בינתיים קר בשוק הישראלי. אולי בעזרתף אאעז לעשות “הקפיצה”…

 2. איתן
  תודה רבה על ההרצאה המסודרת והבהירה.
  והיה ומחיר הטריגר הגיע וקנית את המניה, אולם לאחר תקופה ארוכה יחסית למשך התקופה שבין הסטופ לטריגר בקופסה הראשונה מחיר המניה עדיין לא מגיע למחיר שבו עליך למכור חצי,(נניח המחיר מדשדש) האם עלייך להמשיך ולמתין או לחילופין להגביל את משך זמן הההמתנה (ואם כן באיזה רווח לצאת (ב-% מהפער בין s ל-t)ץ
  נוסף לכך,אם המחיר בקופסה השנייה עשה סיבוב וירד עד מעט מחתחת ל-t האם למכור או לחילופין עדיין לעקוב ולראות שאינו מגיע ל-s?

  • יצחק שאלה מצויינת!
   והתשובה קלה ופשוטה: הקופסאות עושות עבורך את העבודה באופן אוטומטי. מניה שמדשדשת יוצרת קופסאות קטנות ודחוסות יותר, וכך אתה מהדק את הסטופ אל תחתית הקופסאות העדכניות יותר, כלומר מעלה מעלה עד שקורה אחד מהשניים: המניה מפסיקה לדשדש ופורצת למעלה, או שהמניה נתפסת בסטופ שהידקת, ובכך “משחררת” אותך ממנה ללא הפסד או מקסימום בהפסד זניח. במקביל, עדכון סטופ גורר גם עדכון לימיט למכירת 1/2, כלומר כאשר הסטופ עולה למשל 20 סנט, במקביל מורידים את הלימיט ב-20 סנט. שניהם מתקרבים למניה. ככל שהלימיט מתקרב למניה, כך קל יותר להגיע לחוף המבטחים של המסחר בחינם.
   איתן

 3. למדתי כאן הגדרה נוספת לגודל הקופסה: אחוזים אותם אני מוכן לסכן….
  האם המשמעות לגבי הלימיט למכירה היא שאני יכול להזיז אותו למטה או למעלה מרצפת הדרוואס כפי שהמערכת מציגה אותה בגרף?
  תזוזה כזו לא תתייחס לאזורי תמיכה ולכן אולי לזוז לרצפת דרוואס אחת נמוכה יותר ברצף?

  • שי תודה,
   לגבי הלימיט, מיקומו צריך להיות סימטרי למיקום הסטופ ביחס לנקודת הכניסה.
   זכור כי מטרתו של הלימיט 1/2 היא לסלק את הסיכון במהירות האפשרית.
   לכן להניע אותו למטה, במקביל להנעה מעלה של הסטופ, אולם אין להרחיק אותו, שכן המשמעות היא להרחיק את המסחר-בחינם.
   החריג היחידי הוא כאשר הסטופ מעודכן לרמת הכניסה או מעליה. עדכון כזה כבר מסלק את הסיכון ולכן בתרחיש הזה הלימיט 1/2 נהפך למיותר.
   איתן

 4. איתן,אתה מרצה מעולה לכל נושא וענין.
  אני אמצתי את כללי השיטה הזו שלך וזה פועל היטב וללא היסוס.
  שאלה בנושא זה של מימוש רוחים:
  אגח להמרה(טאוור ו’)שהגיע לתשואה שלילית,
  מינוס 30% אחרי ריצה מטורפת באחרונה ומגיע לפדיון של חצי כמות בסוף השנה ,וחצי נוסף שנה א”כ,האם כדאי להמיר למניות ואו למכור כאג”ח ומתי?
  תודה וברכות
  יוסי

  • יוסי יקירי
   לגבי אג”ח להמרה, יש לבדוק שני דברים:
   1. אם היא שווה לך כאג”ח (כלומר כיצרנית ריבית). לשם כך בדוק את התשואה לפדיון. כיום, רבות מאגרות החוב בתל אביב נסחרות בתשואה לפדיון קרובה לאפס. זה אומר שאין להן שווי כאג”ח.
   2. אם שווה להמיר אותה למניות. כאן אתה צריך לא רק לעשות את החישוב הקל (חשבון כיתה ג’ יספיק) של המרת האג”ח למניות, אלא גם האם כדאי לך להחזיק המניות הספציפיות האלה כהשקעה.
   אם התשובה חיובית לשאלה 1 או 2, תמשיך.
   אם התשובה שלילית לשתי השאלות, אזי הסיכוי הוא נמוך והסיכון הוא גבוה. אם כך, מכור את הנייר ומצא לכספך השקעה טובה יותר ומסוכנת פחות.
   איתן

 5. ההרצאה הייתה מאלפת נהניתי מהשיטתיות שבהסבר . אני רק איני מבין במצב שבו אני נמצא במניה/קרן/סל ברווח עם עליות וכאבים בדרך מה לעשות כהתחלה. האם מיד לממש חצי? ומה לעשות עם החצי השני מתי ובמה להשקיע שוב באותה מניה? אחרת? ובאיזו נקודה?
  תודה מראש

  • בני היקר
   1. ראשית אתה קונה כמות שיהיה לך קל יחסית להחזיק חרף עליות וירידות.
   2. לאחר מימוש 50% ברווח של קופסא אחת, אתה מקבל “פטור” מהסיכון ולכן גם משוחרר מכאב.
   3. את החצי השני אתה מנהל על-פי כללי נעילת רווח, כי כעת אתה בשלב שבו (לאחר שאיפסת את הסיכון) אתה ממוקד במיקסום רווח.
   4. אינך משקיע שוב באותה מניה באותו סבב השקעות (אנחנו בסבב השקעות חדש פעם בחודשיים בממוצע), אבל כמובן שיכול להשקיע בה שוב בסבב אחר.
   5. משקיעים במניות (רצוי כ-10 מניות לסבב השקעות) תוך ימים בודדים מרגע שנוצר מומנטום חדש בשוק. מדד המומנטום האולטימטיבי הוא “נימו”.
   איתן

  • גבריאל היקר
   נכון מאוד.
   בזכות הגדרת הגבולות, לעיתים כלל לא מתבצעת כניסה להשקעה גרועה, כי הטריגר לא “נתפס”.
   הטריגר הוא למעשה “מבחן” לקיומם או היעדרם של מיליוני קונים בנקודה קריטית. אם הקונים לא באים, והמניה אינה עוברת את סף הטריגר, גם אנחנו לא נכנסים לטרייד.
   איתן

 6. איתן יקר
  למרות שכתלמידה שלך אני מכירה את הנושא ואף פועלת לפיו, אני מודה לך על הוובינר הזה. חשוב לחזור ולשמוע את הדברים, להפנים אותם ולהפוך אותם להרגל שני. אתה מורה מעולה!!! בעיניי אתה המרגיע הלאומי….

כתיבת תגובה