וובינר 5 הפחדים של המשקיע הפרטי – עם איתן רותם

12 מחשבות על “וובינר 5 הפחדים של המשקיע הפרטי – עם איתן רותם”

 1. איתן
  שלום
  אם בכוונתי לסחור עם כ25000 ש”ח וכל הרווח השנתי הצפוי כ 25%
  הרי רווח שנתי צפוי כ 6500 ש״ח לשנה ברוטו לפני מס
  האם יתכן שאין כדאיות בהשקעה בזמן ואנרגיה בלימוד ומחיר הקורס?
  או האם יתכן במידה ואפשר לסחור במינוף עם ניהול סיכונים נכון אפשר להגיע לרווחים גבוהים יותר?

 2. איתן שלום רב,
  תודה על הוובינר שהינו איכותי מאד כתמיד.
  שאלתי: האם השימוש באינטרקטיב ברוקרס מחייב גם הפקדת ההשקעה המיועדת אצלם (כלאמר הדבר כרוך בהעברת כספים לחו”ל?),האם קיימות תוכנות מסחר דומות שאינן מצריכות העברת הכספים לחו”ל?

  • שמשון היקר
   תודה!
   אכן שימוש בברוקרים המובילים בעולם מחייב הפקדת הכסף בחשבון בארה”ב.
   עם זאת יש כאן יתרון ברור שאין בישראל: יש ביטוח אוטומטי של הפדרל רזרב על החשבון שלך, עד לתקרה של 250,000 דולר. בישראל, כאמור, אפשר רק לחלום על זה.
   איתן

  • גיא תודה
   1. הצפי לתשואה שנתית – בשנים “מתונות” (בדרך כלל בשוק שורי/עולה) 10-20 אחוז, תלוי ברמת הסיכון שאתה לוקח, בין 2 ל-4 אחוז לכל 10 הפוזיציות בתיק, לסבב השקעות (יש רוטציה בערך אחת לחודש).
   בשנים “תנודיות” (בדרך כלל בשוק דובי/יורד או בשנה עם תיקון גדול כמו 2011) 20-40 אחוז, באותה רמת סיכון כמו בשוק עולה. הסיבה להבדל – השוק הדובי הוא תנודתי פי 2 ולפעמים פי 3. כך שהרווח בהתאם, וללא עליה מקבילה בסיכון. מה שמאזן את היתרון של שוק יורד הוא נדירותו היחסית. על שנה אחת של שוק יורד יש בממוצע 5 שנים של שוק עולה.
   2. שווי תיק מניות תלוי רק במשקיע. מה שחשוב לי הוא לוודא שהתלמידים שלי לוקחים סיכונים נמוכים, וביחס נכון לגודל התיק שלהם. את זה מיישמים בעזרת נוסחת ניהול הסיכונים.
   3. מינוף איו נחוץ, אבל – בסיטואציה מסויימת אותה אני מלמד – אפשר להשתמש בו בחוכמה ללא הגדלת הסיכון כלל!
   4. תוכנת הסריקה מציעה לך רשימת מניות ללונג ורשימת מניות לשורט. כל מניה ברשימה מציגה לך את הגרף היומי והשבועי שלה, ועליו האינדיקטורים של עץ הכסף. אתה בוחר את המניות לפי יחס סיכוי/סיכון ולפי חוזק יחסי מול SPY, ומציב להן פקודות כניסה ויציאה בתוכנת המסחר. (מומלצת = Interactive Brokers).
   איתן

כתיבת תגובה